Co to jest cholesterol?

Cholesterol to substancja tłuszczowa o strukturze podobnej do wosku, która naturalnie wystepuje we krwi. Z jednej strony jest niezbędny organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, z drugiej zaś jego nadmiar może prowadzić do poważnych chorób. Cholesterol jest produkowany głównie w wątrobie, ale występuje również w żywności takiej jak czerwone mięso, ser o wysokiej zawartości tłuszczu, masło i jajka. Jeśli to brzmi jak zła wiadomość, to jest też dobra: możesz obniżyć poziom cholesterolu w kilku prostych krokach. Pierwszy krok to dokładniejsze zrozumienie, czym jest cholesterol i jak zredukować jego poziom. Z nami tego dokonasz – jesteś we właściwym miejscu!

JAKIE SĄ PRZYCZYNY WYSOKIEGO POZIOMU CHOLESTEROLU?

Jedną z najczęstszych przyczyn wysokiego poziomu cholesterolu we krwi jest spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych. Brak regularnych ćwiczeń, nadwaga, picie dużej ilości alkoholu i palenie tytoniu również może podnosić poziom cholesterolu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

CZY KAŻDY CHOLESTEROL JEST„ZŁY”?

Na całkowity poziom cholesterolu składa się cholesterol LDL i HDL. Ważny jest nie tylko poziom cholesterolu całkowitego, ale także relacja między poziomami cholesterolu LDL i HDL.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CHOLESTEROLU

SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM CHOLESTEROLU

Badanie krwi i pomiar poziomu cholesterolu to pierwszy krok do kontroli stanu zdrowia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SWOIM POZIOMIE CHOLESTEROLU

REDUKCJA POZIOMU CHOLESTEROLU

Istnieje wiele różnych przyczyn wysokiego poziomu cholesterolu, ale niektóre
z najczęstszych – takie jak spożywanie zbyt dużej ilości nasyconych tłuszczów lub brak aktywności fizycznej – możesz zmienić już dziś. Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci obniżyć poziom cholesterolu – wystarczy kliknąć w poniższy link.

PORADY DOTYCZĄCE REDUKCJI POZIOMU CHOLESTEROLU

NIŻSZY POZIOM CHOLESTEROLU DZIĘKI STANOLOM ROŚLINNYM ZAWARTYM W BENECOLU

Już teraz możesz podjąć działania, które pomogą Ci obniżyć poziom cholesterolu, jak ćwiczenia fizyczne lub zdrowe odżywianie. Unikalne stanole roślinne zawarte w Benecolu® mogą Ci pomóc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O STANOLACH ROŚLINNYCH