CZYM SĄ STANOLE ROŚLINNE?

Dużo mówimy o stanolach roślinnych, które znajdują się w produktach Benecol®, ponieważ to właśnie one są w stanie skutecznie zredukować poziom cholesterolu i pomóc utrzymać prawidłową dietę.

Można je znaleźć w niektórych jadalnych roślinach, ale w bardzo niewielkich ilościach. Kiedy jest ich więcej – tak jak w produktach marki Benecol – łączą siły i skutecznie zmniejszają poziom cholesterolu LDL.

Unikalne stanole roślinne, które znajdują się w produktach Benecol®, częściowo blokują wchłanianie cholesterolu, nie pozwalając mu dostać się do krwiobiegu. Niezależnie od tego, czy to cholesterol naturalnie produkowany przez organizm, czy ten, który spożywamy wraz z jedzeniem, stanole roślinne zapobiegają jego przedostawaniu się przez ściany jelita.

DLACZEGO BENECOL® JEST GODNY ZAUFANIA

Znów chodzi o stanole!

Ponad 80 niezależnych badań klinicznych wykazało, że estry stanoli roślinnych – składnik aktywny w produktach Benecol® – mogą zredukować poziom cholesterolu.

MOŻESZ ZMNIEJSZYĆ POZIOM CHOLESTEROLU W ZALEDWIE 2–3 TYGODNIE

To prostsze, niż Ci się wydaje!
Jedzenie produktów Benecol® każdego dnia w ramach zdrowej diety pomoże Ci obniżyć cholesterol o około 7–10% w ciągu 2-3 tygodni dzięki stanolom roślinnym.*

*Przy dziennym spożyciu od 1,5 g do 2,4 g stanoli roślinnych w ramach zdrowego trybu życia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CHOLESTEROLU

ODKRYJ NASZE PRODUKTY

Możliwe, że już teraz podejmujesz działania, które pomagają Ci zredukować poziom cholesterolu, jak na przykład aktywność fizyczna czy zdrowe odżywianie.

Pomożemy Ci w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów dzięki naszym produktom, które łatwo włączysz do codziennej diety.

 

ZOBACZ WIĘCEJ